Graviravimas lazeriu

Graviravimas lazeriu

Lazerinis graviravimas tai tokia technologija, kuri brėžinio pagalba leidžia perkelti tikslius vaizdus, užrašus, nuotraukas ant daikto paviršiaus. Perkeliami net smulkiausi užrašai, kurių jokia kita technologija nepavyktų perkelti. Šio proceso metu lazerio spindulys preciziškai išdegina kiekvieną milimetrą pagal norimą brėžinį, todėl vaizdas tampa ne tik tikslus, bet ir ilgaamžis. Graviravimas lazeriu padeda ne tik įgyvendinti originaliausias idėjas, bet tai daro greitai ir kokybiškai nepaisant kokio kiekio užsakymas yra.  

Metalo graviravimas lazeriu

Graviruojant metalą lazeriu, jis padengiamas specialia chemine medžiaga, kurią deginant gaunama juoda spalva. Rezultatas labai priklauso nuo metalo rūšies. Geriausias rezultatas gaunamas graviruojant nerūdijantį arba paprastą plieną. Lazeris taip pat graviruojamas: žalvaris, sidabras, auksas, titanas, aliuminis, bronza, varis ir kt. Jei metalas yra dažytas arba anuduotas, galime lazerio pagalba išgarinti dažus iki metalo sluoksnio. Ypač gerai atrodo blizgių metalų dažų garinimas, nes paveiktos vietos tampa taip pat blizgiomis. Norint atlikti metalo lazeriu graviravimą, rekomenduojame pasitarti individualiai, nes gali pasitaikyti lydinių dėl kurių savybių nukenčia graviravimo kokybė.

Medienos graviravimas lazeriu

Graviruojant medieną, fanerą vaizdas išgaunamas deginant jos paviršių. Gerai graviruojamas nelabai kietas, šviesus, neryškias rieves turintis medis arba fanera. Graviruojami įvairūs reljefiniai užrašai, vaizdai, ornamentai, nuotraukos, logotipai ir kt.

Organinio stiklo graviravimas lazeriu

Organinis stiklas kokybiška, plačiai naudojama medžiaga. Organinio stiklo arba akrilo (PMMA) graviravimas vizualiai beveik nesiskiria nuo paprasto stiklo graviravimo, graviruota vieta tampa matinė. Galima rinktis iš įvairių spalvų bei atspalvių. Taip pat galimi ir skirtingi storiai. Graviruojant skirtingų storių organinį stiklą gaunami šiek tiek skirtingi atspalviai. Esant poreikiui, graviruojant organinį stiklą, galima išgauti įvairius gylius labiau paveikiant medžiagos paviršių. To dažniausiai reikia gaminant įspaudus.

Odos graviravimas lazeriu

Lazeris graviruoja natūralios bei dirbtinės odos gaminius. Graviruojamo užrašo ar vaizdo atspalvis priklauso nuo odos struktūros.

Plastiko graviravimas lazeriu

Lazeris gali graviruoti įvairių rūšių plastiko gaminius. Plastikų yra įvairių atspalvių, faktūrų ir storių, jie gali būti naudojami ne tik vidaus, bet ir lauko sąlygomis. Geriausiai, kontrastingiausiai atrodo graviruoti dvisluoksniai plastikai, kuomet lazerinis graveris nudegina viršutinį jų sluoksnį atidengdamas apatinįjį. Iš šių plastikų galime išpjaustyti bet kokio sudėtingumo formas. Gaminių pavyzdžiai: rūbinių žetonai, vardinės kortelės (identifikatoriai), įstaigų iškabos ir kt.

Keramikos graviravimas lazeriu

Graviruojant lazeriu rudą molį – užrašas tampa tamsiai rudas, kontrastingas bei gilus. Graviruojant tamsiai emaliuotą keramiką – užrašas taip pat gilus, matosi pagrindas, netinka intensyviai naudojamiems gaminiams, nes graviūroje kaupiasi nešvarumai. Šviesiai emaliuota keramika graviravimui netinkama – ištrupa kraštai, nėra kontrasto. 

Popieriaus graviravimas lazeriu

Galime graviruoti įvairias sudėtingas formas ant popieriaus bei kartono. Dažniausiai tenka graviruoti popierių lazeriu tuomet, kai norima sukurti vienetinius gaminius. Lazeriu galima išpjaustyti ypač smulkius ornamentus ir grafiką – to neįmanoma padaryti kirtimo įrenginiais. Gaminių pavyzdžiai: atvirukai, kvietimai, dėžutės, kortelės ir kt.

Giluminis graviravimas

Giluminis graviravimas lazeriu tai toks medžiagų apdirbimas, kai paviršius išdeginamas giliau nei įprasto graviravimo metu, tačiau mechaniškai pats daiktas nėra paveikiamas ar sugadinamas. Giluminis graviravimas nebūtinai reiškia, kad norint pasiekti tam tikrą gylį, reikia “išmesti” daug medžiagos. Dažnai jis naudojamas norint įgilinti smulkius ir sudėtingus žymenis. Šaunamųjų ginklų pramonė yra puikus to pavyzdys, nes visi šaunamieji ginklai turi specialius serijinius numerius išgraviruotus tam tikrame gylyje. Toks būdas naudojamas ir daugelyje kitų pramonės ir gamybos sferų, kur ženklinami tam tikri produktai ar detalės. Tačiau tiek paprastas, tiek giluminis graviravimas užtikrina kokybę ir tikslumą.

Kaina priklauso nuo:

  • lazeriu graviruojamo ploto;
  • lazeriu graviruojamų objektų kiekio;
  • lazeriu graviruojamos medžiagos fizikinių savybių, sandaros;
  • maketo smulkumo;
    paslaugų įvykdymo trukmės.